Camfrog Logo
Ücretsiz video sohbet odaları
Gerçek zamanlı ses ve görüntü!
Download Yükle
Sadece kısa bir yükleme.
Sign on Chatoban.Com
Arkadaşlık sitesi
 Ana Sayfa  Yükle  Satın Al  Yardım  İletişim  E-Pin  
Camfrog Güvenlik İpuçları
Camfrog da güvenli kalmak.

Güvenlik ve Korunma

Aşağıdaki önerilere uymanız sizin Camfrog sisteminde daha güvenli olmanızı sağlayabilir!

1. Camfrog giriş şifrenizi rakam ve harfleri karışık biçimde kullanarak oluşturun ve büyük ve küçük harfler kullanın. Mesela "HeLLo233232" daha güvenli bir şifredir. Şayet şifrenizi “password” veya “12345” veya isminiz gibi kolay tahmin edilebilecek şekilde seçerseniz, şifreniz kolaylıkla bulunabilir ve böylece nickinizi çaldırabilirsiniz. Şifrenizi değiştirmek için Camfrog ana program menüsünden işlemler kısmına gidin ve “Şifre Değiştir” kısmını seçin. Şayet şifrenizi unutursanız şifre değiştirme sayfasına giderek http://www.camfrog.com/lostpassword.phtml buradan yardım alabilirsiniz. Şayet nickiniz çalınırsa veye nickinizin şifresini unutursanız, nickinizi geri almak için direkt olarak Amerika genel merkez ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Camfrog Türkiye Ofisi bu konuda size yardımcı olamamaktadır.

2. Camfrog üzerinde IM penceresinde, sohbet ekranında veya e-mail ile ASLA kredi kartı numaranızı bir başkasına vermeyiniz. Resmi olarak pro lisans satın alabileceğiniz güvenli alışveriş ekranı dışında Camfrog size asla kredi kartı bilginizi sormaz.

3. E-mail adresinizi proiflinizde gizli konuma getiriniz. Bunu yapmak için Camfrog ana program penceresinde sırası ile “İşlemler” “Ayarlar” “Profiliniz” penceresine gidiniz ve burada “E-posta adresini gizle” seçeneğini aktif (seçili) hale getiriniz. Bunun dışında Hotmail gibi ücretsiz e-mail servisi sunan bir firmadan alınmış bir e-mail adresi kullanıyor iseniz, bu e-mailinize haftada bir girerek e-mailinizin uzun süre kullanılmadığı için iptal olmasını engelleyiniz. Çünkü Camfrog’da kullandığınız e-mail adresiniz iptal olur ve bu e-mail adresini başkası alırsa, sizin Camfrog nickinizi de ele geçirebilir.

4. Şayet tanımadığınız yabancı kişilerden bir mesaj almak istemiyorsanız Camfrog statü durumunuzu “Gizlilik” moduna getiriniz. Bunu yapmak için Camfrog ana program menüsünde nickinizin yanında bulunan siyah aşağı ok tuşuna basarak “Gizlilik” moduna geçin. Artık sadece sizin arkadaş listenizde ekli olan kişiler sizinle iletişime geçebilecektir. Şayet bir kullanıcı size terbiyesiz bir mesaj gönderdi ise, bu kullanıcıyı mesaj penceresinde bulunan “Engelle” tuşuna basarak engelleyebilirsiniz. Ayrıca gene mesaj penceresinde “İşlemler” menüsü altında bulunan “Kullanıcıya kötü geri bildirim ver” seçeneği ile bu kullanıcının sohbet puanının düşmesini sağlayabilirsiniz. Birkaç defa kötü sohbet puanı almış bir kullanıcı belirli bir süre boyunca Camfrogda hiç kimseye mesaj yazamama cezası almaktadır. Şayet hiç kimseye görünmeden Camfrog içerisinde gezinmek istiyorsanız o zaman statü durumunuzu “Görünmez” olarak değiştirin. Görünmez statü durumunda iken belli arkadaşlarınızı “Görünürler Listesi”ne ekleyebilirsiniz. Böylece siz görünmez olsanız bile bu arkadaşlarınız sizin aslında online olduğunuzu görebileceklerdir. Bunu yapmak için Camfrog ana program kısmında sırası ile “Seçekler” “Ayarlar” “Görünürler Listesi” kısmına gidiniz ve burada sizi görebilmelerine izin vermek istediğiniz arkadaşlarınızın isimlerini bu listeye ekleyiniz.

5. Camfrog nickinizi veya şifrenizi ASLA camfrog.com dışındaki sitelerde girmeyin. Nick hırsızlıklarının önemli bir bölümü bu şekilde yapılmaktadır. Bir kullanıcıdan gelen bir linke tıkladığınızda bu link sizi aslında Camfrog ile hiçbir bağlantısı olmayan ancak sanki varmış gibi gösteren bir siteye yönlendirebilir. Hatta Camfrog.com websitesinin dizayn olarak tamamı ile klonlanmış websitelerinin yapıldığına birçok kez şahit olduk. Sakın böyle sitelere aldanmayın ve ne nickinizi ne de şifrenizi girmeyin. Sıkça karşılaştığımız diğer bir nick çalma yöntemi de, Camfrog şifrenizi diğer şifreleriniz ile aynı yapmaktır. ASLA Camfrog şifrenizin aynısını başka bir yerde kullanmayın. Ne yazık ki birçok kullanıcı Camfrogda kullandığı şifresini, başka sitelere üye olurken de kullanmaktadır. Ve böylelikle bazı site/forum sahipleri aynı şifreyi kullandığınız için sizin Camfrog hesabınızı ele geçirebilmektedir. Lütfen bu konuda daha dikkatli olun.

6. Camfrog.com ve Camfrog.com.tr de belirtilen bayiler dışında asla başkasından lisans satın almayın. Şayet bizim önerdiğimiz firmalar dışında başka bir yerden lisans alırsanız, aldığınız bu lisans hiç çalışmayabilir veya belli bir süre sonra iptal olabilir. Camfrog sisteminde kaçak yollardan lisans satan ve bu lisansları yasadışı yollardan elde eden kişilerle geçmişte karşılaştığımız için, örneğin çalıntı bir lisansı bilmeden satın alarak olası bir yasal takipte siz de zor duruma düşebilirsiniz. Şayet Camfrog lisansı sattığını iddia eden bir websitesi veya şahısla karşılaşırsanız gerekli işlemleri yapabilmemiz için lütfen bizimle temasa geçin.

7. Şayet ailenizden birisi 13 – 18 yaşları arasında ise, DAİMA onların bu sistemdeki eylemlerini dikkatli biçimde gözlemleyin. Internet herkesin kolaylıkla erişebileceği bir mecra olduğunu, bu mecrada belirli yaş grupları için uygunsuz içeriğin yayınlanabilme ihtimali olduğunu ve gene kişinin sohbet ettiği karşı taraftaki kişinin niyetinin kesin olarak belli olamayacağını KESİNLİKLE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN.

8. ASLA profilinizde kendiniz ile ilgili gerçek bilgilere yer vermeyin. Örneğin gerçek isminiz, ev adresiniz vb. Çünkü görüntülenmesini istediğiniz Camfrog profil bilgileriniz kamuya açık bir dizinde listelenmektedir ve kötü niyetli kişiler birşekilde girmiş olduğunuz kişisel bilgileri aleyhinizde kullanabilir. Profilinizi istediğiniz zaman Camfrog ana program penceresinde “İşlemler” “Ayarlar” “Profiliniz” kısmına girerek değiştirebilirsiniz.

9. Camfrog lisans kodunuzu profilinize yazmayınız. Lisans kodunuzu başkalarına vermeyiniz. Şayet lisansınızı başkaları ile paylaşırsanız, bu devamlı olarak lisanstan düşmenizi ve bir süre sonra da kullanım şartları gereği lisansınızın iptaline sebep olacaktır.

10. Tanımadığınız kişilerden gelen dosyaları açmayın. Tanımadığınız kişi size gönderdiği dosyanın bir fotoğraf/resim/müzik veya kesinlikle bakmanız gereken bir şey olduğunu söyleyebilir. Ancak gerçekte bu dosya bir virüs veya trojen içerebilir ve böylelikle başkaları yasadışı şekilde sizin bilgisayarınıza bilginiz/izniniz dışında erişebilir. Şayet birinden bir dosyayı almanız gerekiyorsa mutlaka bu dosyayı güncel bir anti-virus yazılımı ile taratınız. Unutmayın ki güncel olmayan anti-virus programları bazı trojen ve virüsleri bulamayabilirler. Bunun dışında bilgisayarınızı sık sık Microsoft Antispyware programı gibi yazılımlarla casus programlara karşı taratmanızı da öneririz.

11. Kullanım şartnamemizi ihlal eden kullanıcıları, inandırıcı deliller ile birlikte bize bildirebilirsiniz.

Camfrogda eğlenin ve güvende kalın! Yardımcı olabileceğimiz konularda bizimle temasa geçebilirsiniz.


© 2003 - 2009 Camshare LLC Bütün hakları saklıdır. Camshare LLC Tek Yetkili Türkiye Distribütörü A-Z Internet Bilişim Hizmetleri ve Ticaret Ltd.Şti firmasıdır. Marketing faaliyetlerini A/Z Studios yürütmektedir.
Kullanım Şartları  Gizlilik ve Güvenlik Politikası  Casus / Reklam Kod İçermez  Teslimat ve İade Şartları  Bayilerimiz